Microdermální piercing

Microdermální piercing

Jde o novinku pár let v oblasti piercingu, kdy se speciální šperk aplikuje jednou části dovnitř a druhou části ven nad kůži. Šperk lze umístit téměř kamkoliv na těle buď samostatně, nebo jako ozdobu tetování a je jen velmi malé procento jeho vyloučení (uvádí se okolo 2%).

Bolestivost aplikace je ve srovnání s klasickým piercingem podobná, možná i menší a hojení je rychlejší. Samotná aplikace mikrodermálu je relativně jednoduchá.

Mikrodermální šperky rozličných tvarů a typů jsou vyrobeny z titanu. Můžete si vybrat z různých zakončení (např. velké i malé placičky, placičky s kamínky, placičky s obrázky, hvězdičky, matičky, šroubky, hroty …).

Aplikace mikrodermálu

Místo se oholí, vydesinfikuje a přesně vyměří. Po mírném rozmasírování kůže se dvěma prsty vytvoříme kožní řasu (oddělení jednotlivých vrstev kůže), do které se punkční jehlou vykrouží místo na šperk. Šperk vsuneme do podkoží a místo sterilně přelepíme.

Péče o mikrodermál

Po návratu domů ze studia se opatrně odlepí sterilní krytí a místo se ošetří. První týden si musíte dávat pozor na zatrhnutí, zaháknutí… a šperk nevytahujte!

Hojení trvá cca. 3-6 týdnů. Kůže v místě vpichu může být zarudlá, citlivá na dotek a může z ní vytékat LYMFA. První měsíc by se místo mělo udržovat v čistotě a v klidu.

Nová ošetřující kosmetika

PRONTOLIND SPREJ 75ml
K prodeji ve Viper studiu, cena 120,-

VYROBENO V NĚMECKU ★ 100% VEGANSKÉ
NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH ★ DERMATOLOGICKY TESTOVÁNO

Pokud se během měsíce místo nezhojí, je bolestivé, zarudlé a hnisá, doporučujeme antibiotikum v masti – FRAMYKOIN nebo BACTROBAN, které se ale nesmí užívat déle než 10 dní. V okolí mikrodermálu se můžou tvořit krvavé stroupky, které se nesnažíme násilím odstranit, ale můžeme očistit vlažnou vodou pomocí vatové tyčinky, či rožkem papírového kapesníkem. Pokud by se usazovala pod ozdobou krev nebo tkáňový mok častěji a nebyl by očištěn, může dojít k nepěknému odstupu mikrodermálu.

Pozor

Předpokladem rychlého zhojení je správná a pravidelná péče. Před ošetřením mikrodermálu si vždy důkladně umyjte ruce. Není vhodné navštěvovat bazén ani přírodní koupaliště, solárium a saunu! Léčbu můžete podpořit užíváním vitamínů a zinku.

Odstranění mikrodermálu

Odstranění mikrodermálu je poměrně rychlá záležitost. Provádí se ostřím jehly, nebo špičkou skalpelu. Poté se místo stáhne motýlkovou náplastí nebo stačí jen překrýt sterilním krytím. Jizva je po výkonu minimální. Mnoho lidí se domnívá, že při odstraňování mikrodermálu se kůže řeže a místo pak hodně krvácí a musí se šít. Není tomu tak!

 

Ceník

Aplikace microdermálního piercingu se základním šperkem: 1200,-