Nastřelování náušnic

Nastřelování náušnic

Nastřelovací náušnice jsou vyrobeny z chirurgické oceli tak, aby splňovaly hygienické i estetické požadavky. Tyto náušnice jsou určeny pro nastřelování do ucha speciální pistolkou. V našich studiích nabízíme různé tvary (tečka, srdíčko, trojúhelník …) nebo barvy kamínků (bílá, modrá, zelená …).

Nastřelujeme náušnice také dětem?
Ano! 50% našich zákazníků na nastřelování náušnic jsou právě děti (miminka) od 6 měsíců života.

O dírku není potřeba žádná velká péče. Základem je dodržovat základní pravidla, jako u každé jiné rány. Dírku udržujeme v suchu (sprchování nevadí, plavání o pár dnů odložíme), čistotě, nevystavujeme slunečnímu záření. Dáváme pozor při lakování a úpravě vlasů, při aplikaci krémů a parfémů, abychom nezasáhli dírku. Také při oblékání jsme opatrní. 

První a druhý den si náušniček a dírek vůbec nevšímáme. Jen je udržujeme v čistotě a suchu, sprchování je ovšem dovoleno. Od Třetího dne můžeme očistit „šťourátkem“ do ucha namočeným v solném roztoku, járišově roztoku, studené převařené vodě aj. Trváme-li na protáčení náušnic, tak je nejprve očistíme „šťourátkem“. Po koupeli nebo po navlhčení je pootočení přeci jen příjemnější, vzhledem k tomu, že povolí případné přischlé stroupky z vytékajícího tkáňového moku. Protáčení je ale úplně zbytečné, náušnice jsou z nepřilnavých materiálů a po pár dnech začnou samy v dírce rotovat. První den se výjimečně může vyskytnout zvýšená teplota.

Dírku ničím nemažeme, jak bylo dříve zvykem na každou ranku používat Framykoin. Framykoin je mast s antibiotiky, tudíž, její jediné užití je na základě indikace lékaře a to na zánětlivá onemocnění kůže. Takovouto zbytečnou aplikací antibiotik, si můžeme zvyšovat rezistenci (odolnost) vůči antibiotikům a až je budeme potřebovat, tak nám nezaberou. Pokud máme pocit suchosti v oblasti dírky, můžeme okolí dírky (nikoli dírku) namazat mastmi podporujícími hojení, jako je Infadolan nebo masti s pantenolem.

Nikdy neošetřujeme dírky přípravky obsahujícími alkohol či líh. Tyto těkavé přísady pokožku mohou vysušit, ta začne šupinatět a mohou se vytvořit ragády (praskliny). Takovéto praskliny jsou pak ideálním místem vstupu infekce. U vchodu dírky nebo na předních a zadních okrajích dírky můžeme nalézt vytékající tkáňový mok, který je známkou hojení rány. Jeho barva je vždy čirá (někdy mírně matná) v odstínech růžové vody, oranžové nebo žluté vody. Usychá v krystalky. Pokud se ale objeví výtok z dírky, který je hustý, lepkavý a rozhodně není průsvitný a je vazký, jedná se o hnis. Odstíny může mít žluté, bílé či zelené. Došlo zřejmě ke vniku infekce a hnis je reakce organismu na vstup infekce. 

Zarudnutí lalůčku je v prvních dnech po nastřelení běžné a může se v průběhu prvního roku občas objevit. Toto zarudnutí (podráždění) ještě nemusí nutně značit pro zánět! Pokud zarudnutí pokračuje a přidá se bolest, tak již dochází ke vzniku zánětlivého procesu. 

Zánět. Po nastřelení náušnic, lze říci, že k hnisání uší dochází velmi sporadicky. Díky tomu, že dírka po nástřelu je v přesné velikosti náušničky, je vstup infekce podél náušničky značně omezen a náušnička se nastřeluje sterilní. Bohužel u píchání kanylou, kdy se pak zavádí nesterilní náušnice, je tomu naopak většina infekcí se zanese po pár týdnech po nastřelení ze špinavých rukou. Zánět povětšinou začíná zarudnutím lalůčku a především kolem dírky, nastupuje bolest a teprve po pár dnech se objevuje tekutina. V prvních dnech kdy nastane zarudnutí není nutné, hned navštěvovat lékaře a nechat si psát mast s antibiotiky. S mnoha takovýmito drobnými záněty se naše imunita vypořádá sama. Kojenci mají vlastní imunitu od půl roku věku a před tím dostávají imunoglobuliny v mateřském mléce. Můžeme použít i alternativní metody, jako je naředěny olej čajovníku australského (tea tree oil), který nejprve zkusíme na předloktí, zda není na něj přecitlivělost. Babské rady hovoří o výborných zkušenostech s mateřským mlékem, zanícenou dírku pokapat pár kapkami mm. Má to i svou logiku, mléko je sterilní, není na něj žádná přecitlivělost a jak již bylo řečeno obsahuje imunoglobuliny. 

Výměna náušniček za trvalé: prvotní hojení trvá 2 týdny, konečné zahojení je za dva měsíce až rok. U kojenců a malých dětí nedoporučujeme výměnu dříve než za 5-8 týdnů, lépe později. Nové náušničky, které budete nasazovat, je vhodné přesterilizovat. Pokud možnost sterilizace nemáte, vložte jej do vody a vařte min 20min. Naložení do lihu je absolutně nedostačující, zamezíte tak přenosu infekce do čerstvé dírky. První rok, by dírky neměly být bez náušnic (max. pár hodin).

 

Ceník

Cena jednoho nastřelení i s náušnicí:

dítě 6 měcíců až 5 let – 200Kč
6 let až 10 let – 150Kč
11 let a dospělí– 100Kč

Ke stažení

POKUD VÁM NEBYLO OSMNÁCT, můžete si vytisknout prohlášení.

no images were found